קטגוריות
מאמרים

מאכלי בריאות – 5 דברים שחובה לדעת

מנסים לשנות את התפריט שלכם לתפריט בריא יותר? רוצים לעשות שינוי בגוף שלכם? שינוי בתפריט האוכל שלכם יכול לעשות פלאים בכל מה שקשור בבריאות, איכות חיים, מאכלים בריאים ועוד. הבריאות שלנו תלויה רק בנו, אנחנו יכולים לשלוט תקינות החיים שלנו ולשפר אותה.

מאכלים מומלצים לבריאות טובה

 1. דג סלמון –
  דג הסלמון הוא דג ייחודי במינו והוא בעל תכולה גבוהה של חלמונים. השומן הנמצא בדג הנו ברמה נמוכה מאד, הדג עצמו מכיל בעיקרו את חומצת השומן הנקראת אומגה.האומגה מסיעת בצורה משמעותית לגופנו ונלחמת במחלות כגון שבץ, לחץ דם, טרשת ועוד.
 2. תה ירוק –
  תה זה דבר שתמיד גורם להרגשה טובה במיוחד בתקופות הקרות. תה ירוק מסיע למניעה וטיפול בשומנים בדם, בבעיות לחץ דם, הפרעות במערכת העיכול ועוד. את התה מומלץ לשתות ללא קופאין .
 3. שיבולת שועל –
  שיבולת השועל מסייעת בהפחתה של כולסטרול בדן וכן היא מורידה את הסיכוי למחלות לב ודם בנוסף, שיבולת שועל עוזרת למערכת העיכול ומקטינה את הסיכוי למחלות במערכת העיכול. שיבולת השועל תורמת בצורה מקסימלית כאשר משלבים אותה עם מוצרי חלב שונים.
 4. שקדים –
  שקדים זה מרכיב טעים מאד אך מלבד זאת הם מאכל בריא מאד במסייע לבריאות הלב וכלי הדם בגופנו. הם תורמים לחיזוק העצמות שלנו ומאזנים את רמת הסוכר בגוף. אחד היתרונות המוכרים ביותר בשקדים הוא שהם מעלים את החשק המיני .
 5. תרד –
  כולנו מכירים את התרד מהתוכנית של פופאי וכמו בתוכנית כך גם במציאות. התרד תורם משמעותי לחיזוק הגוף ותורם לברזל בגופנו. תרד מקל על מערכת העיכול ומסייע ביצירת חומר קרישה בדם.

בנוסף לכל המאכלים האלו יש גם את אגוזי המלך, קינמון שניתן להוסיף למשקה או כתבלין באוכל, ירקות שורש המתאימים למרקים וסלטים שונים, סויה העוזרת בהורדת הכולסטרול, ושוקולד מריר עשיר בקקאו.

תפריט חורף הוא תפריט חשוב ביותר העוזר לנו לעבור את תקופת החורף בצורה בריאה יותר וקלה יותר. התפריט שלנו יכול לעשות הבדל משמעותי בגופנו ולחזק אותו לקראת תקופות קשות. המטרה בתפירט החורף הוא לחזק את גופנו ולשמר אותו ככל שאפשר.