קטגוריות
מאמרים

לבד או עם קבלן שיפוצים – מה עדיף?

שינויים בשנים האחרונות מביאים יותר ויותר דיירים לבקש לשפץ את ביתם במקום לעבור דירה. הנתונים מראים שמדי שנה יותר ויותר אנשים בוחרים לבצע שיפוץ במקום רכישה של דירה חדשה, כאשר התוצאה של שיפוצים היא גבוהה פי כמה מאשר תוצאה של מעבר דירה או רכישת דירה חדשה באותו תקציב. אין ספק שהנורמה הישראלית נוטה לכיוון אחד ברור – שיפוצים באמצעות שירותים של קבלן שיפוצים או חברה גדולה המבצעת עבודות מקצועיות.

רבים חוששים מהתחלת תהליך של שיפוצים, ולו בשל הבירוקרטיה המרובה המתלווה לתהליך שיפוצים ולו הקטן ביותר. ההתמודדות עם קבלן שיפוצים ממוצע מצריכה לא מעט אנרגיות ולכן רבים בוחרים להימנע מלכתחילה מהזמנת שירותים של קבלן שיפוצים מנוסה, מתוך העדפה לבחור את אנשי המקצוע באופן עצמאי. למעשה, התמודדות עם אנשי המקצוע השונים ללא כל התערבות של גוף המרכז את פעילויותיהם היא זו שתגרום לכאב ראש ומעמסה, בזבוז כספים מיותר והוצאות כפולות ומשולשות, לעיתים בשל עיכובים בעבודה, לעיתים בשל היעדר שיתוף פעולה בין הגורמים המקצועיים השונים ובשל סיבות נוספות.

הבוחרים להימנע משירותיו של קבלן שיפוצים ולמצוא בעצמם בעלי מקצוע רלוונטיים כמו נגרים וחשמלאים, אנשי צבע וגבס, פועלים ואינסטלאטורים, אדריכלים, גננים ועוד – ימצאו עצמם לא אחת מחפשים אחר בעלי המקצוע ורודפים אחריהם, מתאמים בין פגישות ומנסים למלא חורים בעבודה, משלמים כפול על פגישות שלא יצאו לפועל או עבודות שאמורות היו להסתיים ומעכבות בעלי מקצוע אחרים, ועוד. כך, לא אחת נוצר הרושם כי עבודות שיפוצים מהוות בלאגן גדול – כאשר אמת זו נכונה רק לגבי מקרים בהם לא מעורב ניהולו של קבלן שיפוצים מנוסה ומיומן.

גם הבחירה של קבלן שיפוצים אחד מתוך מגוון עצום אינה עניין של מה בכך, מאחר ואין דרך ממשית לאמת את איכותו והבטחותיו של קבלן שיפוצים זה או אחר, וכן דרך לבדוק את מקצועיותו בנוגע לעמידה בזמנים, ניקיון בעבודה, אדיבות ונימוסים, עמידה ביעדים ועוד. לכן – אתרי ביקורות העומדים לרשות הלקוחות ומדרגים בעלי מקצוע אמינים יכולים לסייע בבחירת קבלן שיפוצים ראוי ומקצועי אותו הביקורות משבחות.

אתרי האינטרנט המדרגים קבלני שיפוצים מעולים וברמה גבוהה פתוחים לביקורות הגולשים ובכך מהווים פריזמה אותנטית לבחירה נכונה של קבלן שיפוצים לעבודה המתאימה. באתרי האינטרנט המקוונים ניתן למצוא קבלני שיפוצים מכל רחבי הארץ, ברמות שונות של ניסיון ומקצועיות, בהתמחויות מגוונות ובהצעות אטרקטיביות יותר ופחות – כאשר הכח הצרכני עובר אל הלקוח, היכול לבחור כעת את קבלן השיפוצים המתאים לו.